• Polski
  • English
  • Deutsh

Kwiatowa 2, Obiekt 1 745,76 m2, działka: 718 m2

12 800 000 zł

Willa Kwiatowa - to kamienica z początku XXw. Doskonała lokalizacja - przy ul.Kwiatowej - prostopadłej do ul. Półwiejskiej, 650m od płyty Starego Rynku; stałe przychody z najmu i działalności w niej prowadzonej to niewątpliwe atuty nieruchomości. Aktualnie mieści się w niej dochodowa działalność hotelowa/hostelowa, a lokale na parterze (dwa) i w przyziemiu (jeden) wynajęte są jako użytkowe.
Kamienica składa się z części frontowej, oficyny tylnej oraz jednokondygnacyjnej dobudówki znajdującej się na dziedzińcu. Ma nieregularną bryłę; w części frontowej jest 5 kondygnacji nadziemnych; budynek jest w całości podpiwniczony.
PARTER zajmują dwa lokale użytkowe o pow.107 i 111mkw. W PODPIWNICZENIU znajduje się trzeci lokal o pow. 107mkw. Aktualnie są one wynajmowane.
NA PIERWSZYM I DRUGIM PIĘTRZE prowadzona jest działalność hotelowa (pokoje 1-3osobowe z prywatnymi łazienkami); na CZWARTYM, ostatnim -znajdują się 3-apartamenty z prywatnymi łazienkami i aneksami kuchennymi. TRZECIE PIĘTRO zajmują pokoje hostelowe (pokoje 2-10osób ze wspólną łazienką). Dodatkowy apartament znajduje się na parterze oficyny.
Budynek wyposażony jest w następujące instalacje infrastruktury technicznej:
- elektryczną, wodociągową, centralnego ogrzewania (kotłownia gazowa montowana w 2003r.), kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, gazową, alarmową.
Powierzchnia całkowita budynku - 1745,76mkw
Powierzchnia działki 718mkw.
Dotychczasowe prace remontowe:
- założono centralne ogrzewanie gazowe (2003r),
- rozbudowano parter w elewacji frontowej, zmieniając sposób użytkowania z mieszkalno-usługowego na usługowo-handlowe (2011r).
- przebudowano część piwnic (cele usługowo-handlowe,2011r)
- przeprowadzono renowację przedniej i tylnej elewacji, prace wewnątrz budynku (lata 2010-2012)
Zostały tez wydane decyzje o warunkach zabudowy, które dla swej ważności muszą być zaktualizowane, na:
-nadbudowę poddasza użytkowego
-dobudowę windy do budynku od strony podwórza
-częściową zabudowę podwórza dachem szklanym
Cała ulica Kwiatowa jest doskonałym przykładem poznańskiej secesji i historyzmu, a kamienica będąca przedmiotem oferty to przedstawiciel ścisłego historyzmu (neorenesans).
Nieruchomość ta nie jest wpisana do rejestru zabytków, znajduje się jednak w strefie ochrony konserwatorskiej ( decyzja nr A 231 z dn. 14.03.1980).
Cena: 12,8mln złv+ VAT

Powyższy opis ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów KC.

Numer oferty w Locumnet: 37160205

  Zdjęcia: 15 szt.


Era Nieruchomosci.
Telefon: +48 791346688
Wyślij zapytanie
Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji wyżej wymienionego celu. Użycie klawisza wyślij jest jednoznaczne ze zgodą na kontakt podanymi środkami komunikacji. Informacja, kto jest Administratorem Danych Osobowych jest w Polityce Prywatności biura.